Piękny ogród tego lata, bez wydawania fortunyStwórz swoją własną oazę na podwórku, używając kilku roślin i odrobiny wiedzy. Możesz to zrobić, wybierając rośliny, które są łatwe w utrzymaniu i wymagają niewielkiej konserwacji. Skorzystaj z poniższych wskazówek, aby stworzyć swoją własną oazę na podwórku.

Stwórz ścieżkę do swojej oazy

Aby stworzyć przestrzeń, która będzie sprawiała wrażenie ukrytej oazy, warto wyznaczyć do niej ścieżkę. Pomoże to gościom odnaleźć drogę przez podwórko i sprawi, że będzie ono bardziej zachęcające. Na stronach internetowych takich jak Pinterest znajdziesz mnóstwo pomysłów na stworzenie ścieżki z roślin lub obrzeży. Do tego celu można także użyć kamieni lub kostki brukowej.

Stosuj rośliny niewymagające konserwacji

Pierwszym krokiem do stworzenia przestrzeni zewnętrznej przypominającej tajemniczy ogród jest wybór roślin, które nie wymagają dużych nakładów na utrzymanie. Wybierając rośliny, należy skupić się na tych, które potrzebują niewiele wody i dużo światła słonecznego. Dzięki tej wiedzy można stworzyć roślinny świat na świeżym powietrzu przy minimalnym nakładzie pracy.

Zdecyduj, gdzie umieścić swoją oazę i zainwestuj w odpowiednie siedziska

Jeśli masz duże podwórko, możesz stworzyć oazę rozciągającą się na całej jego powierzchni. Jeśli masz tylko małe podwórko, najlepiej użyć roślin, które dobrze rosną w pojemnikach. W ten sposób można je łatwo przenieść do wnętrza w miesiącach zimowych. Jesli chodzi o wybór mebli ogrodowych, warto rozważyć zestawy z technorattanu. Wykonane jest z materiałów syntetycznych i jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i promieniowania UV. Łatwo się je czyści i są dostępne w wielu różnych kolorach i wzorach, które można dopasować do wystroju wnętrza.

Ten rodzaj siedzisk jest idealny do ogrodu, ponieważ jest lekki i nie pozostawia plam na tarasie. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie: Należy wziąć pod uwagę materiał, z którego wykonane jest siedzisko. Chcesz mieć coś, co można łatwo wyczyścić i co nie będzie się łatwo plamić. Powinien posiadać ochronę przed promieniowaniem UV, aby zapobiec odbarwieniom spowodowanym działaniem słońca. Siedzisko z poduszką będzie wygodniejsze niż twarde. Najlepiej kupić siedzisko o antypoślizgowej powierzchni, aby nie ślizgało się podczas siedzenia. Upewnij się, że masz odpowiedni rozmiar dla swoich potrzeb.

 

Autorka tekstu