Spraw, aby Twój taras stał się miejscem, w którym warto przebywać‍Co przychodzi Ci do głowy, gdy myślisz o tarasie? Prawdopodobnie jest to coś w rodzaju gorącej, lepkiej letniej nocy spędzonej z przyjaciółmi lub członkami rodziny przy grillu, a może spokojne popołudnie spędzone na leżeniu na sofie z dobrą książką i zimnym napojem. Niezależnie od tego, co myślisz o swoim tarasie, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie jest ono postrzegane jako coś więcej niż tylko miłe miejsce do spędzania czasu; jest to istotne przedłużenie domu, miejsce, w którym warto być. Odpowiedni projekt tarasu może być doskonałym sposobem na zwiększenie funkcjonalności domu, czyniąc z niego miejsce, w którym można czuć się komfortowo i zrelaksować. Jeśli myślisz o dodaniu tarasu do swojego domu i chcesz stworzyć elegancką przestrzeń życiową na świeżym powietrzu, czytaj dalej, aby poznać porady i wskazówki ekspertów dotyczące projektowania eleganckiej przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu.

Zaplanuj swój układ

Pierwszym krokiem w projektowaniu eleganckiej przestrzeni życiowej na świeżym powietrzu jest zaplanowanie jej układu. Zwykle zależy to od wielkości posesji, stopnia nasłonecznienia tarasu i kierunku wiatru. Orientacja domu oraz usytuowanie tarasu określają również, gdzie należy umieścić rośliny i meble ogrodowe. Dobrą zasadą przy wyborze roślin jest to, że z przodu powinno być więcej roślin lubiących cień, a z tyłu więcej roślin lubiących słońce.

Dodaj miejsca siedzące

Taras wymaga miejsc do siedzenia, aby było kompletne. Jednym ze sposobów dodania miejsc siedzących jest dodanie sofy zewnętrznej. Może to być świetne rozwiązanie na bardziej swobodne przyjęcia, miejsce, w którym można usiąść z przyjaciółmi i cieszyć się rozmową. W przypadku bardziej formalnych wydarzeń warto rozważyć stół jadalny z krzesłami, który będzie idealnym miejscem na kameralną kolację lub romantyczny wieczór. Ważne jest, aby przy wyborze opcji do wystroju tarasu wziąć pod uwagę skalę mebli. Jeśli chcesz, aby Twój taras sprawiał wrażenie przestronnego, postaw na wyjątkowe meble, które są funkcjonalne, ale nie zajmują zbyt wiele miejsca, aby stworzyć iluzję przestronności i otwartości. Sofy zewnętrzne z technorattanu, cieszą się coraz większą popularnością, ponieważ zapewniają wygodne miejsce do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a jednocześnie zwalniają miejsce w domu.

 

Autorka tekstu